Dom i ogród Technologie

Czym charakteryzują się klimatyzatory kasetonowe?

Wysokie temperatury potrafią dać się we znaki. Męczą i obniżają jakość wypoczynku. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu. Wśród dostępnych na rynku sprzętów przynoszących upragnioną ulgę w upalne dni wymienić można klimatyzatory kasetonowe. Czym się one charakteryzują? Co odróżnia je od innych urządzeń?

Klimatyzatory kasetonowe – jak działają? Czym się charakteryzują?

Jeszcze do niedawna klimatyzacja była domeną głównie biur, urzędów i galerii handlowych. Szybko jednak trafiła pod strzechy, by przynosić ulgę także w mieszkaniach i domach. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii dzisiaj możemy korzystać z różnych urządzeń przyjemnie chłodzących wnętrza. Wśród dostępnych na rynku sprzętów wymienić można klimatyzatory kasetonowe. Czy sposób ich działania różni się od innych wariantów?

Klimatyzatory kasetonowe – podobnie jak inne modele – służą przede wszystkim do chłodzenia pomieszczenia. To ich podstawowa funkcja. Nie oznacza to jednak, że ich możliwości ograniczają się jedynie do poprawy komfortu termicznego w lecie. Z powodzeniem można je wykorzystać do ogrzewania i wentylowania pomieszczeń. Nowoczesne modele świetnie radzą sobie również z osuszaniem, oczyszczaniem i jonizowaniem powietrza, co pozytywnie wpływa nie tylko na komfort termiczny, ale i zdrowie. Co je natomiast odróżnia od innych klimatyzatorów?

reklama

Podstawowym czynnikiem odróżniającym klimatyzatory kasetonowe od innych wariantów jest miejsce montażu. Umieszcza się je bowiem w konstrukcji sufitów podwieszanych. Czym jeszcze charakteryzują się klimatyzatory kasetonowe?

  1. W większości przypadków klimatyzatory kasetonowe to urządzenia typu split. Oznacza to, że składają się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Pierwszą montuje się w suficie podwieszanym. Drugą na balkonie lub elewacji. Na rynku dostępne są też warianty, które dystrybuują schłodzone powietrze do pomieszczenia sąsiadującego z klimatyzowanym.
  1. Klimatyzatory kasetonowe mogą mieć jedno-, dwu- lub czterokierunkowy nawiew. Za najbardziej efektywne uznaje się warianty czterokierunkowe, gdyż  rozprowadzają schłodzone powietrze w czterech kierunkach, co zapewnia wysoki komfort przebywania we wnętrzu.
  1. Montaż klimatyzatorów kasetonowych wymaga odpowiedniej wysokości powietrza. Sprawia to, że częściej niż w domach i mieszkaniach spotyka się je w przestrzeniach publicznych – restauracjach, kinach czy też urzędach. Sprawdzają się także w roli alternatywy dla innych wariantów klimatyzatorów w kamienicach z wysokimi sufitami.
  1. Klimatyzatory kasetonowe pozwalają na sprytne ukrycie jednostki wewnętrznej. Jest ona umieszczana w suficie podwieszanym. Taki montaż wymusza dostosowanie rozmiaru i budowy jednostki wewnętrznej do rozstawu stelaża sufitu podwieszanego.
  1. Klimatyzatory kasetonowe są proste w montażu. Niemniej lepiej zlecić go specjalistom. Wówczas zyskujesz gwarancję prawidłowości działania sprzętu, a w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów możesz liczyć na fachowy serwis (najczęściej bezpłatny w okresie gwarancyjnym).
  1. Klimatyzatory kasetonowe można zamontować na środku sufitu. Pozwala to równomiernie rozprowadzić schłodzone powietrze po wnętrzu, co przekłada się na wysoką skuteczność chłodzenia i sprawia, że klimatyzatory kasetonowe świetnie sprawdzają się w dużych salonach (np. połączonych z kuchnią), przestrzeniach typu open space, biurach, restauracjach czy też lokalach handlowych.

Klimatyzatory kasetonowe to wydajne, efektywne i niezawodne urządzenia, które sprawdzają się nie tylko w przestrzeniach publicznych, ale i domach oraz mieszkaniach, stąd też cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Zastanawiasz się, czy klimatyzatory kasetonowe sprawdzą się w Twoim przypadku? Firma zajmująca się ich dystrybucją, sprzedażą i montażem klimatyzacji podpowie Ci, jaki wariant wybrać, aby zyskać sprzęt dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Może Cię zainteresować