Dom i ogród Lifestyle

Kabiny prysznicowe ze szkła do łazienek ze skosami

kabiny-prysznicowe-na-wymiar

W łazienkach nieustawnych, znajdujących się na poddaszu lub mających inne wady architektoniczne wstawienie tradycyjnej kabiny prysznicowej jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Rozwiązaniem tego problemu mogą być funkcjonalne, estetycznie wyglądające, jak również łatwe do montażu szklane ścianki prysznicowe typu walk-in.

Ścianki walk-in – sposób na zagospodarowanie przestrzeni ze skosami

Wielu właścicieli domów, mieszkań, jak również obiektów sportowych czy rekreacyjnych boryka się z problemem, jakim jest brak możliwości wstawienia tradycyjnych kabin prysznicowych do posiadanych przez nich łazienek. Takie przeciwności są wynikiem nieustawnych pomieszczeń mających liczne skosy, różnego typu zakamarki czy wady architektoniczne.

Problem można łatwo rozwiązać za pomocą szklanych ścianek prysznicowych walk-in. Stały się modne i powszechnie wykorzystywane – nie tylko w nowoczesnych łazienkach, ale także w pomieszczeniach industrialnych, klasycznych, prowansalskich, bądź urządzonych w stylu glamour czy art déco.

reklama

Kabina prysznicowa walk-in, wykonana między innymi ze szkła barwionego w masie, szkła matowego Metalux, ornamentowego czy laminowanego z użyciem folii EVA, jest otwarta i składa się z jednego bądź więcej elementów stałych. Nie jest wyposażona w drzwi. To świetne rozwiązanie dla osób dysponujących niewielką przestrzenią, trudną do swobodnego zagospodarowania.

Kabiny prysznicowe na wymiar do nieustawnych łazienek

Osoby mające łazienkę ze skosami mogą zdecydować się także na inne rozwiązanie, którym jest montaż kabiny prysznicowej na dowolny wymiar przy wykorzystaniu różnych gatunków szkła hartowanego. Umożliwia to tworzenie efektownej, łatwej do utrzymania w czystości, a także wytrzymałej konstrukcji, którą można wkomponować w dowolnie wybrane wnętrze. Pozwala na zagospodarowanie przestrzeni, jak również wypełnienie luki, jaka tworzy się pomiędzy skosami.

Kabiny prysznicowe na wymiar, stworzone do łazienek ze skosami lub nieustawnych  pomieszczeń są dostosowane do wymagań Klienta i możliwości ich montażu. Dzięki temu czynność odbywa się sprawnie, co pozwala na cieszenie się wybranym modelem kabiny już w kilka godzin od jego instalacji. Dobrej jakości kabina prysznicowa na wymiar, znajdująca się w łazience ze skosami, może także stać w miejscu, w którym będzie nieco wyższy brodzik. Takie rozwiązanie ułatwia kąpiel małych dzieci zamieszkujących dom lub mieszkanie.

Kabina prysznicowa na wymiar może być wykonana ze szkła typu Timeless. Jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ ten rodzaj szkła jest pokryty specjalną powłoką zabezpieczającą ścianki prysznicowe przed osadzaniem się na nich kamienia czy innych zabrudzeń, trudnych do usunięcia za pomocą ogólnodostępnych środków. Dzięki kabinie prysznicowej na wymiar Timeless możliwe jest cieszenie się estetycznie wyglądającą konstrukcją przez długi czas.

Ścianki prysznicowe walk-in – montaż przy skosach w łazience

W nieustawną przestrzeń mającą duże skosy także można wkomponować niewielkie ścianki walk-in wykonywane ze szkła o dowolnym wymiarze. Do tego celu można użyć odpowiednio dobranego szkła hartowanego. Popularne jest szkło Float. Ma ono delikatny zielonkawy odcień na krawędziach. Można również wykorzystać szkło Optiwhite. To materiał odbarwiony, pozbawiony zielonego odcienia, który jednak wpada w delikatny turkusowy kolor.

Ścianki prysznicowe walk-in, dedykowane do łazienek nieustawnych lub mających skosy, mogą być stworzone ze szkła satynowego o wykończeniu matowym. Jest ono z jednej strony trawione kwasem. Dużą popularnością cieszy się także szkło barwione w masie, mające barwę grafitową lub antisol brąz. Wspomniane szkło Timeless również nadaje się do tworzenia ścianek prysznicowych typu walk-in.  

Kabiny prysznicowe walk-in, oprócz tego, że można je wkomponować w dowolnie wybrane wnętrze, nie mają trudno dostępnych zakamarków będących idealnym miejscem do powstawania kamienia i osadzania się brudu. Montaż tego typu kabin odbywa się poprzez mocowanie ich w profilach lub ściskach punktowych. Dobrym pomysłem do łazienek ze skosami są także kabiny prysznicowe na wymiar – idealnie dopasowane do wnętrza. 

Może Cię zainteresować