Dom i ogród Lifestyle

Kuchnia w stylu angielskim z nowoczesnymi akcentami

kuchnia-vertigo

Kuchnia w stylu angielskim nigdy nie wychodzi z mody. Klasyczne angielskie kuchnie kojarzone są z elementami takimi, jak: kwiatowe desenie i ozdoby, szkocka krata, przeszklone witryny, stylizowane ażury, kolorystyka kości słoniowej lub écru. To trend skupiający nie tylko miłośników domowego ciepła, elegancji czy nastrojowych dodatków i bibelotów. Kuchnia w stylu angielskim z nowoczesnymi akcentami pojawia się nie tylko w „domach z duszą”. Możemy ją spotkać również w przestrzeniach industrialnych, nowoczesnych czy loftowych.

Angielski styl projektowania wnętrz ewoluował i wymieszał się z innymi trendami. Klasyczne aranżacje kuchni nie wykluczają innowacyjnego podejścia i kreatywności.

Modne meble do kuchni w stylu angielskim

reklama

Fronty mebli kuchennych w stylu angielskim to przede wszystkim ozdobne frezowania, charakterystyczne rzeźbienia i uskoki. Obowiązkowymi akcentami są często ozdobne uchwyty szafek kuchennych i szuflad. Elementem wyróżniającym jest mnogość szafek, szafeczek, szufladek itd. Najważniejsze, aby meble do angielskiej kuchni tworzyły spójny ciąg zabudowania górnego i dolnego. Wybarwienie mebli do kuchni w angielskim stylu nie musi oznaczać wyboru wyłącznie kości słoniowej lub écru. Jednym z najmodniejszych kolorów w 2021 są odcienie szarości. Można je z powodzeniem połączyć z elementami równie modnej czerni. Albo wprowadzić akcenty ciemnej zieleni lub rubinowej czerwieni.

Angielska kuchnia i dodatki w nowoczesnym stylu

Nowoczesne sprzęty AGD oraz modne wyposażenie kuchni mogą doskonale współgrać ze stylizowanymi frontami mebli kuchennych. W kuchni urządzonej w stylu angielskim dobrze wkomponuje się wpuszczona w blat indukcyjna płyta grzewcza, nowoczesna bateria nad zlewem czy surowy, gładki blat kuchenny.

Kuchnie angielskie w nowoczesnej odsłonie możemy wyposażyć w modne dodatki. Nie muszą być to akcenty typowe dla stylu kolonialnego lub rustykalnego: zazdrostki, koronkowe bieżniki, kwiatowe desenie, gliniane naczynia, zabytkowa porcelana, bukiety suszonych ziół itp. Z powodzeniem możemy wkomponować do kuchni w angielskim stylu geometryczne kafelki, metalowe lampy, minimalistyczny żyrandol, nowoczesne listwy LED czy prosty hoker i stół kuchenny. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności!

Mieszanie stylów w projektach kuchni jest popularne. Warto wybrać swój własny, niepowtarzalny klimat wnętrza. Meble do kuchni w angielskim stylu nigdy nie wychodzą z mody. Zwłaszcza jeśli jest to kuchnia w stylu retro połączona z nowoczesnymi akcentami. Szeroka oferta producentów mebli kuchennych otwiera nieograniczone możliwości!

Może Cię zainteresować