Dom i ogród

Jak przygotować dom przed zabiegiem dezynsekcji pluskwy domowej?

zwalczanie-pluskwy-domowej

Zwalczanie pluskwy domowej tradycyjnymi środkami bądź kupionymi w marketach, może okazać się nieefektywne, szczególnie gdy ma się do czynienia z inwazją tego szkodnika. Coraz więcej właścicieli domów i mieszkań, gdzie pojawiły się pluskwy, decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, świadczącej usługi dezynsekcji. Osoby te zastanawiają się, jak efektywnie przygotować dom do zabiegu mającego na celu zwalczanie pluskwy domowej.

Zamgławianie ULV pluskwy domowej – dlaczego się ją stosuje?

Właściciele mieszkań, w których pojawiły się pluskwy domowe, często na własną rękę próbują pozbyć się tych szkodników. Ich działania mogą być nieefektywne, ponieważ inwazja pluskwy domowej jest trudna do samodzielnego wytępienia. Pluskwy szybko namnażają się, kolonizują i ukrywają w niedostępnych zakamarkach, szczególnie w meblach tapicerowanych, pod obrazami, w cokołach, pod tapetami i w różnego rodzaju szczelinach. Dlatego też dużą popularnością cieszą się profesjonalne usługi zwalczania pluskwy domowej, polegające na zastosowaniu zamgławiania ULV. Jest to metoda powszechnie stosowana do walki z pluskwą domową. Zamgławianie ULV nie jest groźne dla organizmów żywych, jak również nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne ze środowiskiem naturalnym czy organizmami wodnymi. Z uwagi na to, ta metoda walki z pluskwą domową może być przeprowadzona w lokalach zamieszkiwanych na co dzień przez zwierzęta domowe, małe dzieci, seniorów, osoby z astmą czy alergią.

Czynności, jakie należy wykonać przed zamgławianiem pluskwy domowej

Po zidentyfikowaniu pluskwy domowej następuje przygotowanie do zabiegu dezynsekcji, odbywającego się przy pomocy nowoczesnego urządzenia i specjalnie dobranego środka biobójczego o optymalnym stężeniu, dopasowanym do liczby odkrytych owadów. Zabieg dezynsekcji pluskwy domowej z użyciem zamgławiacza polega na rozpyleniu gęstej, zimnej mgły, która ma dotrzeć do wszystkich zakamarków, gdzie mogą ukrywać się pluskwy domowe.

reklama

Osoby, które korzystają z pomocy firmy zajmującej się dezynsekcją zostają dokładnie poinformowane, jakie czynności należy przedsięwziąć, aby dokładnie przygotować swój lokal na pojawienie się specjalistów wyposażonych w środek biobójczy na pluskwy domowe i zamgławiacz. Bez względu na reżim sanitarny i częstotliwość sprzątania domu czy mieszkania, warto starannie oczyścić wszystkie powierzchnie płaskie z zalegających na nich drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń.

Zamgławianie ULV przy pomocy preparatu biobójczego na pluskwy domowe jest skuteczne, gdy osiada on na oczyszczone powierzchnie. Sprzątanie mieszkania przed zabiegiem dezynsekcji pluskwy domowej nie musi być czasochłonne. Wystarczy użyć tradycyjnych środków dostępnych w ogólnej sprzedaży. Nie ma potrzeby stosowania agresywnej chemii, która może być szkodliwa dla osób i zwierząt przebywających w pomieszczeniu.

Jak przygotować podłogi i meble tapicerowane do zabiegu zwalczania pluskwy domowej przy pomocy zamgławiania ULV?

W trakcie przygotowań poprzedzających wykonanie zabiegu dezynsekcji pluskwy domowej, osoby będące właścicielami domów lub mieszkań, powinny także bardzo dokładnie odkurzyć wszystkie podłogi. Jeśli to możliwe, warto przemyć powierzchnie przy pomocy wody i specjalnie dobranego środka. Jeśli w domu lub mieszkaniu znajdują się dywany, bez względu na wysokość ich runa, należy je dokładnie odkurzyć lub wytrzepać na świeżym powietrzu, aby pozbyć się z nich zalegających zanieczyszczeń i pluskiew.

Worek wyjęty z odkurzacza należy od razu wyrzucić, aby nie znalazły się w nim pluskwy domowe. W przypadku posiadania odkurzacza z filtrem Hepa, który wymaga umycia pod bieżącą wodą, należy taki filtr wyrzucić i założyć nowy. Warto pamiętać, aby odkurzacz, którym oczyszczane były dywany, również pozostawić do zamgławiania, by usunąć z niego bytujące szkodniki.

Osoby posiadające łóżka tapicerowane i meble, w których mogą ukrywać się pluskwy domowe powinny przygotować je w taki sposób, aby mgła mogła dotrzeć do wszystkich zakamarków. Meble tapicerowane składające się z wielu elementów należy zdemontować tak, aby specjalista z firmy dezynsekcyjnej mógł efektywnie zaaplikować preparat biobójczy na wszystkie części wyposażenia, jakie znajdują się w domu lub mieszkaniu zaatakowanym przez pluskwy domowe.

Po zakończeniu zabiegu dezynsekcji pluskwy domowej, w odstępie około 3 godzin należy dokładnie wywietrzyć mieszkanie. Nie ma potrzeby przymusowej, wielodniowej absencji domowników i zwierząt domowych (w przypadku kotów przerwa w powrocie do mieszkania powinna wynieść 12 godzin), ponieważ dezynsekcja przeprowadzona metodą zamgławiania ULV nie jest szkodliwa dla organizmów żywych.

źródło: Derato.pl

Może Cię zainteresować