Technologie

3 najlepsze inteligentne opaski, które możesz kupić w tym roku, aby zapewnić dopasowanie i usprawniony styl życia

smartband

Coraz więcej osób pragnie prowadzić zdrowy styl życia. Zbilansowana dieta, odpowiednia ilość aktywności fizycznej sprawiają, że znacznie poprawia się nasze zdrowie i sylwetka. Inteligentna opaska do wyjątkowo innowacyjne urządzenie, które wspomaga prowadzenie zdrowego stylu życia. Czym jest smartband? Jak wybrać model dopasowany do swoich potrzeb? Które opaski są niekwestionowanymi liderami na rynku? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy! 

Smartband – poznajmy się 

Inteligentne bransoletki stały się modnym gadżetem, który bez trudu możemy zobaczyć na nadgarstkach sportowców, celebrytów czy innych osób, które fascynują nowinki technologiczne. Smartband  pomimo swoich kompaktowych rozmiarów potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami. Smartband to monitor fitness, który pozwola na precyzyjne i dokładne monitorowanie wykonywanej przez nas aktywności fizycznej, ilości spożywanej wody, długości snu i wiele innych. Można powiedzieć, że inteligentna opaska do nasz prywatny trener fitnessu, który czuwa nad naszym zdrowiem, przypominając o konieczności ruchu czy snu. Smartband w swoim wnętrzu skrywa malutkich rozmiarów komputer, dzięki któremu wyposażony jest w tak wiele funkcji. Działanie inteligentnej opaski oparte jest przede wszystkim na wbudowaniu innowacyjnych czujników. Za pomocą specjalnie przeznaczonych aplikacji na nasz smartfon, możemy planować treningi bądź prowadzić swój dziennik aktywności. 

Jak wybrać smartband dopasowany do swoich potrzeb? 

Na co zwrócić uwagę w smartbandzie podczas jego wyboru? W pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować oferowane przez konkretny model funkcję. Dla przykładu, jeśli uprawianym przez nas sportem jest piłka siatkowa, warto sprawdzić czy konkretny model posiada wbudowany taki tryb aktywności fizycznej. Podobnie, jeśli lubimy pływać, i głównie w tym celu pragniemy stać się posiadaczami smartbanda, warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest wodoodporny. 

reklama

Szeroki wybór różnorodnych modeli smartband sprawia, że każdy będzie w stanie idealnie dopasować opaskę do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jedno jest jednak całkowicie pewne, top trackery fitness 2021 jak zachować zdrowie pokażą nam najlepiej ze wszystkich dostępnych na rynku opcji. Które modele inteligentnych opasek cieszą się największym uznaniem i popularnością? 

5 najlepszych inteligentnych opasek na rynku

Smartband Samsung Galaxy Fit 2

To najlepszy smartband 2021, który charakteryzuje się eleganckim designem i niewielką wagą. Model wyposażony jest w nowoczesny wyświetlacz 3D o przekątnej 1,1″. Opaska automatycznie wykrywa aktywność fizyczną. Kiedy zaczniesz ćwiczyć smartband automatycznie się uruchomi i zacznie monitorować odpowiednie parametry. Urządzenie dokładnie mierzy ciśnienie, tętno, poziom stresu, kroki, spalone kalorie, jakość snu. Co ważne, model posiada bardzo wytrzymalą wbudowaną baterię, która wymaga ładowania tylko raz na 20 dni. W opasce można nawet nurkować, jest wysoce wodoodporna. 

Xiaomi Mi Band 6 

Najbardziej nowoczesnych model od Xiaomi jest już w sprzedaży. Topowy smartband 2021 to z pewnością model Mi Band 6. Opaska o wysoce nowoczesnym wyglądzie kryje w sobie wyjątkową funkcjonalność. Ekran AMOLED Runway pozwala na wysoce wyraźne odczytywanie wszelkich informacji. Do wyboru mamy aż 130 motywów ekranu. Szkło hartowane na ekranie sprawia, że opaska jest wyjątkowo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 oferuje monitoring tętna przez 24 godziny na dobę, kilkanaście trybów sportowych, prognozę pogody – te wszystkie funkcję podarujesz sobie z tą nowoczesną inteligentną opaską. Co więcej, smartband wyświetla połączenia i wiadomości z Twojego smartfona. 

Honor Band 5

To wyjątkowy stosunek ceny do jakości urządzenia. Kolorowy wyświetlacz AMOLED. Jedno ładowanie pozwala na pracę do 6 dni. Honor Band 5 wyposażony jest w technologię Inteligent Assistant, co m.in. pozwala na obsługę porannego budzika. Urządzenie daje wskazówki na poprawę snu. 

Huawei Band 4 Pro 

Huawei Band 4 Pro to jedna z najciekawszych propozycji inteligentnych opasek. Posiada wbudowany GPS, dzięki czemu śledzi trasę treningu i przebytego dystansu. Co więcej, model posiada akcelerometr oraz czujnik żyroskopowy. 

Inteligentne opaski to bez wątpienia urządzenia przyszłości. Doskonale mobilizują do tego, by zadbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną oraz sylwetkę. Urządzenia są doskonałym przejawem tego, jak innowacyjna technologia wkroczyła w nasze codzienne życie, niosąc dla nas ogromne korzyści. Czy jeszcze parę lat temu spodziewaliśmy się, że malutka i kompatybilna opaska na naszym nadgarstku będzie monitorować sen, kroki, spalone kalorie czy mierzyć ciśnienie? Bez wątpienia smartband jest urządzeniem przyszłości, które na dobre zagościło w naszym życiu. 

Może Cię zainteresować