Lifestyle

Podnośniki koszowe — sprawdzone pojazdy do prac na wysokościach

podnosnik-koszowy

Zwyżki, inaczej zwane podnośnikami koszowymi znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach prac na wysokościach. Sprawdź, do czego możesz je wykorzystać!

Podnośniki koszowe

Zwyżki to pojazdy ciężarowe wyposażone w podnośnik koszowy o zróżnicowanej wysokości ramienia. Najczęściej stosowane są zwyżki, które zapewniają bezpieczną pracę na wysokości do 16m, 18m, 22m, 30m, 42m, a nawet 61m. Pojazdy przystosowane są do realizacji zadań na różnych podłożach. W ofercie dostępne są podnośniki koszowe do prac na terenach utwardzonych, jak i tych, gdzie grunt nie został przygotowany do transportu. Co więcej, zwyżki wyposażone są zazwyczaj we wsporniki, które dodatkowo stabilizują pracę maszyny. W efekcie są bezpieczne i dają możliwość zarówno szerokiego spektrum zastosowań, jak i swobodę ruchów osób znajdujących się w podnoszonym koszu. 

Wielkość i zasięg podnośnika koszowego warto wybrać uwzględniając rodzaj i zakres zaplanowanych prac. W ofercie rynkowej znajduje się wynajem podnośników z ramieniem zapewniających bezpieczną pracę na zróżnicowanej wysokości oraz w odmiennych warunkach drogowych. Jeśli potrzebujesz niewielkiej zwyżki, która zapewni wyniesienie kosza na wysokości do 16m warto rozważyć wynajem podnośnika koszowego zamontowanego na podwoziu pojazdu dostawczego — np. mercedesa sprintera, który ze względu na swój niewielki ciężar i gabaryty może być wykorzystany na chodnikach czy trawnikach. Mała masa pojazdu nie spowoduje uszkodzenia powierzchni, na której będzie postawiony.  W gamie dostępnych pojazdów znajdują się również podnośniki koszowe o ramieniu pozwalającym na wyniesienie kosza na wysokość ponad 60 m. Zazwyczaj montowane są na samochodach ciężarowych wyposażonych w napęd 4×4 (umożliwia wykorzystanie pojazdu poza drogami utwardzonymi) oraz w solidne podpory dla pełnej stabilności.

reklama

Do jakich prac wykorzystać zwyżki

Podnośniki koszowe sprawdzają się we wszystkich pracach realizowanych na wysokościach. Można je wykorzystać w branży energetycznej, budowlanej, czy utrzymania porządku i zieleni. Sprawdzą się podczas robót budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Dzięki bezpiecznemu, stabilnemu i szybkiemu podnośnikowi roboty związane z remontem elewacji, usługami dekarskimi czy naprawą rynien nie będą kłopotliwe. Pojazdy, szczególnie te małe, znajdą zastosowanie w przy utrzymaniu zieleni oraz pielęgnacji i przecince drzew. Będą idealne także w sytuacjach związanych z odśnieżaniem połaci dachowych czy usuwaniem sopli. Zwyżki z powodzeniem można wykorzystywać przy montażu reklam wizualnych na wysokościach a także przy obsłudze planów filmowych. Będą niezastąpione przy wymianie oświetlenia ulicznego oraz w pracach przy liniach energetycznych. 

Czy podnośnik koszowy można wynająć

Jeśli potrzebujesz podnośnika koszowego do realizacji zaplanowanych prac i jednocześnie jesteś osobą prywatną lub firmą, która wykorzystuje takie pojazdy okazjonalnie lub stosunkowo rzadko warto, abyś rozważył opcję wynajmu zwyżki. Jakie korzyści ma taka oferta? Wynajmujesz pojazd wyłącznie na zaplanowany czas realizacji prac. Tu wydatki będą o niebo niższe, niż w przypadku zakupu takiego pojazdu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą to opłatę za wynajem w pełni wrzucisz w koszty prowadzonej działalności. Co więcej, wynajmujesz podnośnik koszowy w pełni sprawny i przygotowany do zaplanowanych prac. Jednocześnie nie ponosisz kosztów utrzymania takiego pojazdu przez cały rok kalendarzowy związanych z przeglądami, naprawami, ubezpieczeniem. Ponadto zwyżkę wynajmujesz wraz z usługą doświadczonego operatora, który posiada wszelkie uprawnienia nie tylko do kierowania pojazdem, ale również do obsługi podnośnika. To gwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywania wszelkiego typu prac. 

Wynajmując podnośnik koszowy warto korzystać z usług sprawdzonych firm. Doświadczony personel pomoże wybrać odpowiedni pojazd do zaplanowanych prac. Ponadto, sprawdzona i duża firma zagwarantuje dostępność pojazdu nawet w przypadku awarii. Zróżnicowany tabor oraz większa liczba dostępnych pojazdów sprawiają, że nie trzeba będzie czekać w kolejce do wynajmu wybranej zwyżki. 

źródło: avio-star.pl – wynajem maszyn budowlanych

Może Cię zainteresować