Dom i ogród

Mieszkania na Białołęce – dla kogo to dobry wybór?

Mieszkania-na-Bialolece

Dynamicznie rozwijająca się Białołęka z roku na rok zyskuje nowych mieszkańców. Główną zachętą są atrakcyjne ceny nieruchomości. Niemniej dzielnica ma także inne zalety. Dla kogo mieszkania na Białołęce będzie dobrym wyborem?

Mieszkania na Białołęce – dla par poszukujących pierwszego lokum na własność

W przypadku par poszukujących swojego pierwszego lokum na własność jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest cena. Młodzi ludzie nie chcą przepłacać, jak i tak za kilka lat będą szukać większego mieszkania. Białołęka jako jedna z najtańszych dzielnic Warszawy pod względem cen nieruchomości jest w stanie zaoferować im wszystko, czego szukają – optymalny metraż w atrakcyjnej cenie.

W ofertach deweloperów dla młodych par znajdują się i przestronne kawalerki, i dwupokojowe mieszkania o praktycznym układzie, i większe nieruchomości. To, na jaką opcję zdecydują się zainteresowani, zależy od ich indywidualnych preferencji oraz wysokości dostępnego budżetu. Przy wyborze idealnego lokum warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko aktualne potrzeby, ale i przyszłe.

reklama

Mieszkania dwupoziomowe i segmenty na Białołęce – dla rodzin z dziećmi

Atrakcyjne ceny nieruchomości sprawiają, że Białołęka cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin z dziećmi i par planujących powiększenie rodziny. Za tę samą cenę w Białołęce kupią bowiem większe mieszkanie niż w innych warszawskich dzielnicach. Do wyboru mają nie tylko klasyczne nieruchomości, ale i mieszkania dwupoziomowe. To o tyle praktyczne lokale, że z łatwością można wydzielić w nich dwie części – dzienną i sypialnianą.

Dla rodzin z dziećmi polecaną opcją są również segmenty na Białołęce. Ich atrakcyjny metraż sprawia, że każdy członek rodziny będzie miał przestrzeń dla siebie. Co więcej, najczęściej domownicy mają do dyspozycji całkiem spory ogród, w którym mogą urządzić np. kącik zabaw dla dzieci, strefę do grillowania czy też miejsce do wypoczynku.

Co więcej, systematyczny napływ ludności sprawia, że Białołęka ustawicznie się rozwija. Zmiany widać m.in. w obszarach infrastruktury:

  • edukacyjnej (nowe żłobki, przedszkola i szkoły),
  • usługowej (nowe restauracje, sklepy),
  • drogowej.

Zachęca to rodziny z dziećmi do przeprowadzki. Mimo że Białołęka uznawana jest za dzielnicę peryferyjną, staje się coraz przyjemniejszym miejscem do życia. Ma to odzwierciedlenie także w cenach nieruchomości, które ustawicznie rosną. Dlatego nie warto zwlekać z przejrzeniem oferty deweloperów.

Nowe mieszkania na Białołęce – dla studentów

Chociaż Białołęka jest oddalona od centrum Warszawy i nie ma do zaoferowania studentom tak wiele atrakcji jak inne dzielnice stolicy, coraz chętniej jest przez nich wybierana. Czynnikiem zachęcającym są – po raz kolejny – niskie ceny nieruchomości. Studenci na miejsce zamieszkania najczęściej wybierają Tarchomin i Nowodwory, skąd mają dobry dojazd do wyższych uczelni, zwłaszcza ALK, WAT czy też UKSW.

Białołęka – dla osób aktywnych i miłośników zieleni

Białołęka to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Znajdują się tutaj zarówno atrakcyjnie zagospodarowane parki miejskie (np. Park Magiczna, Park Picassa, Park Henrykowski), jak i bardziej dziewicze tereny. To nie lada gratka zarówno dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na dworze, jak i miłośników zieleni.

Do wypoczynku i aktywności fizycznej na łonie natury zachęca m.in. Kanał Żerański, las Anecin, Dąbrówka i las w Choszczówce. Atutem Białołęki jest również bliskość rezerwatów przyrody – Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi. To świetne miejsca na spacer w otoczeniu przyrody. Tereny zielone Białołęki docenią również posiadacze czworonogów.

Atrakcyjne ceny sprawiają, że mieszkania na Białołęce cieszą się dużą popularnością. Jak każda dynamicznie rozwijająca się dzielnica, ma ona swoje mankamenty. Jednak pozytywne zmiany widać gołym okiem. Z roku na rok Białołęka staje się coraz lepszym miejscem do życia. Nic więc dziwnego, że przybywa jej mieszkańców.

źródło: slawbud.pl

Może Cię zainteresować