Dom i ogród

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej ceny

Balustrady-balkonowe-ze-stali-nierdzewnej

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej to gwarancja produktu najlepszej jakości. Nie bez powodu uważa się, że barierki wykonane ze stali nierdzewnej są jednymi z najbardziej wytrzymałych i opłacalnych produktów montowanych przy schodach i balkonach. Jak dobrze wybrać balustradę ze stali? Ile zapłacimy za barierkę ze stali nierdzewnej? 

Balustrada ze stali nierdzewnej od dobrego producenta  

Inwestorzy decydujący się na zakup balustrady ze stali nierdzewnej doceniają ją przede wszystkim za trwałość i odporność produktów z nierdzewki na uszkodzenia mechaniczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku barierek zewnętrznych, które nie tylko częściej są narażone na uszkodzenia mechaniczne niż balustrady montowane w budynku, ale i na co dzień są wystawione na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, zwłaszcza deszczu i śniegu. W takim przypadku wybór dobrej jakości materiału, jakim jest stal nierdzewna, jest najlepszym wyborem, który sprzyja utrzymaniu balustrady w dobrym stanie przez długie lata. Barierka z nierdzewki nie tylko jest antykorozyjna, ale i świetnie wygląda, stanowiąc dodatkowo ozdobę naszego domu. 

Żeby jednak mieć pewność, że balustrada stalowa, którą zdecydujemy się zainstalować na balkonie, wytrzyma długie lata w dobrym stanie, przed jej zakupem powinniśmy się upewnić, że wykonawca oferuje nam produkt wysokiej jakości. Swój wybór możemy opierać nie tylko na wiarygodnych opiniach innych klientów, ale i rekomendacjach podwykonawców. Rzetelny i profesjonalny producent barierek ze stali nierdzewiejącej nie tylko da nam gwarancję stalowego produktu najwyższej klasy, ale i będzie w stanie zapewnić nam kompleksową obsługę doradczą i montażową. Pamiętajmy, że to, w jaki sposób zostanie zamontowana balustrada balkonowa, także ma wpływ na jej wytrzymałość i długoletniość.  

reklama

Ile kosztuje stalowa balustrada? 

Ceny balustrad i barierek ze stali nierdzewnej powinny być ustalane w oparciu o indywidualny projekt zleceniodawcy oraz aktualne koszty rynkowe pozyskania i przetworzenia stali nierdzewnej. Zależność taka jest związana z aktualną sytuacją na rynku przetwórstwa metalurgicznego, który w związku z rozwojem pandemii koronawirusa wciąż jest niestabilny. Kryzys epidemiologiczny, który w 2020 roku opanował świat, mocno skomplikował sytuację wielu branż, nie omijając branży przetwórstwa stali nierdzewnej. Na początku wybuchu pandemii wiele firm zanotowało mocne osłabienie nie tylko pod względem przychodów, ale i ciągłości produkcji. Powodem tego były szerzące się obostrzenia i restrykcje zakazujące nie tylko swobodną działalność wewnątrz koncernów, ale i nieskrępowany ruch towarów za granice krajów. Konsekwencją chwilowej, jak się okazało, stagnacji, była destabilizacja rynków zbytu, które nie były przygotowane na tak drastyczne kroki. Początkowy zastój w produkcji stalowych produktów w chwili względnej stabilizacji sytuacji pandemicznej zaowocował gwałtownym wzrostem zapotrzebowania na stalowe komponenty, co wzmogło przerost popytu nad podażą. W odpowiedzi na tę sytuację okazało się, że huty nie tylko nie mają zapasów surowca, które mogłyby zaspokoić zapotrzebowanie na stal nierdzewną, ale i nie są w stanie zrealizować bieżącego zapotrzebowania na stal nierdzewną

Koniec 2020 roku okazał się trudny dla branży metalurgicznej, ponieważ okazało się, że wyroby ze stali nierdzewnej są towarem deficytowym, który bardzo trudno pozyskać. Z tego względu gotowe balustrady ze stali nierdzewnej stały się nie tylko trudno dostępne i na realizację projektów trzeba było czekać miesiącami, ale i dużo droższe niż dotychczas. Pomimo rosnących kosztów produkcji barierek z nierdzewki te i tak nadal były bardzo opłacalne i warto było na nie czekać. Sytuację tę szybko wykorzystali importerzy stali z krajów azjatyckich, a zwłaszcza Chiny, którzy nie tylko podnieśli ceny surowca, powodując destabilizację na rynku, ale i zaczęli dyktować warunki dystrybucji stalowych komponentów. Od tej chwili cena wyrobów ze stali nierdzewnej zmienia się w zależności od aktualnych dostaw nierdzewki i możliwości jej dystrybutorów. 

Może Cię zainteresować